www.forumin.com
Merhaba
Foruma hoş geldiniz Konuları görebilmeniz için lütfen üye olunuz
www.forumin.com
Paylaşımın Adresi
mustafa ve alimetin
www.forumin.com
Merhaba
Foruma hoş geldiniz Konuları görebilmeniz için lütfen üye olunuz
www.forumin.com
Paylaşımın Adresi
mustafa ve alimetin
www.forumin.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.forumin.com

İşte sizin forumunuz

AnasayfaportalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Forumumuzdan tam yararlanmak için lütfen üye olunuz

* Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati*

YazarMesaj
hacking

hacking

Aktiflik :
* Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati* Left_bar_bleue999 / 999999 / 999* Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati* Right_bar_bleue

rep gücü : 2291

* Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati* Empty
MesajKonu: * Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati*   * Bir Allah Dostunun Gençlere 5 Mühim Nasihati* EmptyC.tesi Mayıs 23, 2009 9:37 am

1) Allah yolunda ol,dosdoğru ol,verdiğin sözün eri ol,evladım ağzın laf ediyorsa dilinle doğru ol..sözünle doğru ol.sana inanan kişilere sözünden cayma,(sözünü tutan kişidir bu adam dedirt.)sözünü tutarsan ÖZ olur o seni cennete götürür,sözünü tutmazsan KÖZ olur.doğrunun doğruluğu bütün sülalesine yansır,hepsini hayra götürür..

2) İnsanları SEV, kimseyi kendinden alçak görme,Tevazu sahibi ol.En halis ziynet alçakgönüllülük ve tevazudur…Mütevazi olan kimse en güzel ziyneti takınmıştır.

Hayatta haset etmeden sağyet.Kıskanmadan sev,sen memur olacaksın.Yanına gelen vatandaşlara sakın yüksek den bakma..Yanına geleni ayak da bekletme,yanında daima bir sandalye bulundur oturtuver,biraz dinlendirdik den sonra halini sor.İşini bitiriver.Sakın ha bu gün git yarın gel deme o gün işini bitir.
İnsanlar başkasındakini istemez! Öyle olma..GIBTA et fakat haset etme.Evvela sevmeyi öğreneceksin,zira Allahın huzuruna fesatla çıkılmaz.Allah bana 1 verirse komşuma arkadaşıma 2 versin diye düşünürsen seninki 3 olur,eğer o demiyorsa onunki 2 de kalır..

3) Çalışkan ol üretici kişi ol, Evladım alın teri olmadan hiçbir şeyin kıymeti bilinmez.. Peygamberimiz;(çalışmak ibadettir) buyurmuşlardır.Üretici ol tarlanı ek mahsulünü al komşuna ver,AĞAÇ DİK. Sadaka-i Cariyenin en efdali ağaç dikmekdir. Bir dut ağacı 400 sene Ceviz ağacı 700 sene Kestane ağacı 900 sene Çınar ağacı 1500 sene yaşar..Ihlamur ağacı dik çiçeği şifalıdır.Bursada Osman gazinin Orhan gazinin dikdiği 1000 senelik çınarlar var.Ben bekarken her sene bir ağaç dikerdim,şimdi evliyim ve yengen içinde her sene bir ağaç dikiyorum.

4) Bildiğini öğret,temiz ol ve temizlikde örnek ol,münevver kişi aydın kişi demektir.Öyleleri varki üç fakülte bitirdikleri halde bir şey öğretmez.Gerçek münevver bildiğini yapan yayan ve öğreten kişidir.

5) Günde en az bir kişiye iyilik et.gönül al.çünkü cennetin yolu gönül almakdan geçer,Gönül almak cennetin Firdevs kapısını açmakdır.Bu beş maddenin en kolayı fakat en içten gelenide budur.Bir gönül kazanmak 40 vakit namaza bedeldir,bir gönül kırmak 40 vakit namazın sevabını kaybettirir.Ben sabahları kalkınca Allaha şöyle dua ederim;(ey ım bu gün bana bir kişiye iyilik yapmak nasip et)
Evden çıkdığında veya eve gelirken karşıdan gelen ilk kişiye selam ver,onun vermesini beklersen olmaz,evvela sen ver işte o zaman o da sana karşılığını verecekdir. (Veren el alan elden,Sunan gönül alan gönülden azizdir)

• * TAVSİYELERİ*
• Dünyaya çalışan ahireti kazanamaz,zira ahiret hakikat dünya halefdir.ağacı kökünden götürürsen gölgede beraber gider.ahirette ne varsa dünyada onun misali vardır.
Oğlum! İlimsiz ibadetin tadı olmaz,tek kanatlı kuş uçmaz,insanların dünyaya dalıp istikbal sevdasına düştükleri şu günde,mevlanın ilmini okuyacağız.O insana iki cihanda İzzet ve Şeref veren yüce bir iştir.ihlas ve samimiyetle Allah ve rasulüne yönelen kimse gölge gibi dönen dünyayı ve her hayrı kendine tabi kılar

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gençlere Öğütler
» Yüce Allah Şöyle Buyuruyor
» ALLAH icin Harcamak (Dini Sohbet Nihat Hatipoglu