www.forumin.com
Merhaba
Foruma hoş geldiniz Konuları görebilmeniz için lütfen üye olunuz
www.forumin.com
Paylaşımın Adresi
mustafa ve alimetin
www.forumin.com
Merhaba
Foruma hoş geldiniz Konuları görebilmeniz için lütfen üye olunuz
www.forumin.com
Paylaşımın Adresi
mustafa ve alimetin
www.forumin.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.forumin.com

İşte sizin forumunuz

AnasayfaportalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Forumumuzdan tam yararlanmak için lütfen üye olunuz

BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI

YazarMesaj
ronaldo

ronaldo

Aktiflik :
BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI Left_bar_bleue10 / 99910 / 999BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI Right_bar_bleue

rep gücü : 342

BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI Empty
MesajKonu: BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI   BELA VE MUSİBETLERİN HAYRI EmptyPtsi Mayıs 04, 2009 8:49 am

İbni Abbas (r.a) diyor ki:

Vakti zamanında peygamberlerden biri Rabbine şikayet eder, der ki ‘Ey Rabbim! mümin kulların sana itaat ediyor, kötülük işlemekten kaçınıyor. Fakat bunlara karşılık onları dünya servetlerinden mahrum ediyorsun, üstelik de her türlü bela ve musibetleri başlarından eksik etmiyorsun.

Buna karşılık kafir kulların sana itaat etmiyor, her türlü kötülüğü işliyor. Fakat yine de bütün dünya servetlerini önlerine yığıyor ve her türlü bela ve musibetleri başlarından atıyorsun.Sebebi ne ola ki ?’

Bunun üzerine Yüce ALLAH (c.c.) şikayette bulunan peygamberine şöyle cevap verir:

‘Ey sevgili elçim! Kullarım da, başlarına gelen bela ve musibetlerde benimdir. Ayrıca her ikisi de beni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederler. Şimdi mümini ele alalım. Müminin günahları vardır.

O yüzden onu dünya servetlerinden mahrum bırakıyorum. Üstelikde onun başına bela musibet veriyorum ki bunlar günahlarını silip süpürsün. Huzuruma çıktığımda onu iyilikleriyle mükafatlandırayım.

Kafire gelince o, dünyada servet içinde hayat sürüyor. Bela ve musibete de çarpmıyor. Kısacası kafiri dünyada rahat içinde yüzdürüyorum. Yüzdürüyorum ki yarın öbür dünyada huzuruma çıktığında kendisini kötülükleriyle çetin azabıma uğratayım.’
https://forumin.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası